Koncert jubileuszowy chóru „Harfa”

Informujemy, że termin jubileuszowego koncertu chóru parafialnego „Harfa” został po raz kolejny przełożony z powodów niezależnych od organizatorów. Koncert odbędzie się ostatecznie w poświąteczną sobotę 23 kwietnia o godz. 19:00. Program i wykonawcy bez zmian, tzn. wystąpią: chór parafialny „Harfa”, Gliwicka Orkiestra Kameralna oraz soliści: Katarzyna Skuska – sopran, Leokadia Duży – sopran, Jadwiga Lis – mezzosopran, Ireneusz Starczynowski – tenor i Tomasz Ferdyniok – bas. Gościnnie zaśpiewa także ojciec zakonny Tomasz Jarosz – redemptorysta (CSsR), który wykona arię basową w Magnificat J. S. Bacha. W programie ponadto kilka innych fragmentów wspomnianego Magnificat, niektóre części Mszy W A. Mozarta i L. van Beethovena oraz utwory Ola Gjeilo. Nastąpi także prawykonanie Missa Brevis Romana Jochymczyka w nowopowstałej wersji na chór i orkiestrę. Całość poprowadzi Roman Jochymczyk.

Przepraszamy za niezależne od chóru zmiany terminu koncertu i zapraszamy do imielińskiej w sobotę 23 kwietnia o godz. 19:00.

Dla chóru „Harfa” ten tydzień będzie prawdziwym maratonem koncertowym. Już następnego dnia (niedziela 24.04) zespół wyjeżdża wczesnym rankiem do Rud k/Wielunia, gdzie proboszczem zabytkowego kościoła jest pochodzący z Imielina ks. Wojciech Drobiec. Tamtejsza parafia jest jedną z trzech najstarszych w Polsce, obchodzi w tym roku 950-lecie swojego istnienia. Chór wystąpi tam podczas uroczystej jubileuszowej Mszy Św. o godz. 11:30 oraz wykona godzinny koncert pieśni maryjnych o godz. 16:00.