„Harfa” u Błogosławionej Karoliny

W niedzielę 16 stycznia chór parafialny „Harfa” wystąpił z koncertem kolędowym w kościele pod wezw. Bł. Karoliny Kózkówny w Tychach na zaproszenie tamtejszego proboszcza ks. prałata Józefa Szklorza, który nawiasem mówiąc urodził się w Imielinie, a wychowywał w pobliskim Chełmie Śl.

Koncert odbył się w ramach Karolińskich Wieczorów Kolędowych, w których oprócz naszego chóru wystąpiła m.in. renomowana Camerata Silesia oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. „Harfa” zaśpiewała najpierw na Mszy Św. o godz. 15:00, a później chór wystąpił z ok. 50-minutowym koncertem kolęd w prezbiterium kościoła. Solistkami były Katarzyna Skulska – sopran, Jadwiga Lis – mezzosopran i Lucyna Ledwoń – flet, Całość przygotował i akompaniował Roman Jochymczyk. Występ imielińskiego chóru spotkał się z dużym uznaniem licznie zgromadzonej publiczności, czego wyrazem był bis i dwukrotna „standing ovation”.

Gospodarz –ks. Józef Szklorz przyjął nasz zespół bardzo serdecznie, opowiedział o historii i działalności chóru „Harfa”, wspomniał też naszego niedawno zmarłego chórzystę i kolegę, a jego kuzyna i krajana również pochodzącego z Chełmu-Błędowa – Alojzego Lipę.

Po koncercie chórzyści mieli okazję spotkać się przy kawie z przedstawicielami miejscowego chóru „Laudate Dominum”, otrzymali też „karolińskie” kalendarze i inne okolicznościowe pamiątki. (rj)

Fragmenty naszego koncertu