Christmas

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Muzyki Chóralnej,
Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić na jeden z najbardziej prestiżowych festiwali muzyki chóralnej w Europie : 21 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Adwentu i Bożego Narodzenia z Nagrodą Petra Ebena, tradycyjnie organizowany w Pradze podczas pierwszego weekendu Adwentu.
Następny festiwal odbędzie w dniach 25 – 27 listopada 2011 r.
http://www.praguefestival.cz/christmas.htm
Festiwal jest otwarty dla amatorskich chórów : męskich, żeńskich, mieszanych, dziecięcych, które mogą wystąpić w następujących kategoriach; chóry kameralne, jednorodne i mieszane chóry z więcej niż 25 śpiewakami oraz chóry dziecięce. Każdy chór przygotowuje na konkurs 15 minutowy występ zawierający maksimum 5 utworów, wybranych według własnego wyboru i przedstawiających muzykę Adwentu i Bożego Narodzenia. Występ chóru może odbyć się a capella lub z towarzyszeniem instrumentalnego akompaniamentu. Jury przyznaje Nagrodę Petra Ebena dla najlepszego wykonawcy jednej z kompozycji Petra Ebena i nagroda ta będzie przyznana niezależnie od rezultatów w innych kategoriach (nie jest obowiązkowym włączyć utwory Petra Ebena do programu współzawodnictwa). Konkurs będzie oceniany przez ekspertów tworzących jury, składające się z czołowych postaci czeskiej i międzynarodowej muzyki chóralnej, które stosować będą następujące kryteria oceny :
• wybór kompozycji i struktura prezentowanego programu.
• techniczny poziom interpretacji.
• ogólne wrażenie artystyczne.
Specjalna nagroda jury będzie przyznana na najlepsze wykonanie (aranżacja, jakość wykonania, dyrygowanie, etc.) . Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Na koniec całego programu odbędzie sie wspólne śpiewanie na Rynku Starego Miasta w Pradze, gdzie będą rozbrzmiewać pieśni Adwentu i Bożego Narodzenia jak też specjalnie przygotowana na tę okazję kompozycja Petra Ebena.
W bieżącym roku w festiwalu brało udział prawie 50 chórów z 20 krajów i z wielka przyjemnością zapraszamy Wasz chór do udziału w konkursie w 2011 roku !
Następujące polskie chóry prezentowały się w 2010 roku i na Państwa prośbę przedstawimy kontakt do nich i ich referencje Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”
Chór Mieszany Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku
Grupa Wokalna „CAMERTON” z Lazisk Górnych
Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
Chór żeński Gaudium per Canto” Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku
Medici pro Musica Olsztyn
Jeżeli nie chcą Państwo wziąść udział w festiwalu konkursowym, z przyjemnością zaprosimy Państwa na spotkanie Prague Advent Choral Meeting, które będzie miało miejsce w terminie 1.-4.12.2011 albo 08.-11.12.2011.
http://www.pragueadvent.cz
W festiwalu mogą wziąść udział chóry wszystkich kategorii, bez względu na wiek oraz ilość członków.

Dodaj komentarz