Jubileusz 50-lecia chóru „Harfa”

W bieżącym roku nasz chór parafialny „Harfa” obchodzi 50-lecie działalności. Zespół został założony w 1961 roku przez śp. organistę Bronisława Fabię – początkowo jako chór męski, później przekształcony w mieszany (patrz zakładka  „O nas” – rys historyczny).

Uroczystości jubileuszowe odbędą się w listopadzie, w miesiącu w którym przypada dzień Św. Cecylii – patronki chórów i muzyki kościelnej (22 XI).

Uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich, także zmarłych chórzystów zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Imielinie w niedzielę 13 listopada o godz. 11:00.  Podczas liturgii wykonamy m.in. (po raz pierwszy w Imielinie) Missę festiva Christophera Tamblinga.

Koncert jubileuszowy, z udziałem Gliwickiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się w sobotę 19 listopada o godz. 18.00, również w kościele parafialnym. Będzie to koncert w pewnym sensie przeglądowy podczas którego chcemy z towarzyszeniem orkiestry zaśpiewać m.in. fragmenty różnych utworów, które wykonywaliśmy (i często nagrywaliśmy) w ciągu ostatnich kilkunastu lat naszej działalności. Usłyszymy zatem jeden z chorałów J. S. Bacha, 2 fragmenty z Mesjasza G. F. Haendla, Psalm 117 G. Ph. Telemanna, Salus et Gloria J. Haydna, Agnus Dei z Mszy „Koronacyjnej” W. A. Mozarta. Na zakończenie chcemy wykonać (również po raz pierwszy w Imielinie) Te Deum C-dur J. Haydna.

Wszystkich naszych sympatyków, przyjaciół, a przede wszystkim byłych chórzystów na te uroczystości SERDECZENIE ZAPRASZAMY!!!

Dodaj komentarz